top of page

O MARCE CHARIO

Sprzęt klasy hi-fi wykonywany ręcznie od 1975 roku

Chario od zawsze stawia na pierwszym miejscu muzykę. Dbamy o to, aby brzmienie naszych produktów było jak najbardziej zbliżone do brzmienia występu na żywo. Nie narzucamy własnej interpretacji i staramy się przekazać tylko to, co najważniejsze: muzykę oraz emocje.

Nasze produkty wykonujemy z ogromną dbałością o szczegóły. Poszczególne elementy projektujemy samodzielnie z zachowaniem najwyższych standardów, z których słynie marka Chario. Fachowa wiedza i przygotowanie techniczne oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantują niezawodność na lata.

chario_o-marce_03.jpg

HISTORIA MARKI CHARIO

chario_history_002.jpg

Założona w 1975 roku w Mediolanie firma Chario należy do wąskiego grona manufaktur, które produkują swoje kolumny głośnikowe w całości we Włoszech.

Narodziny marki

Firma Chario rozpoczęła działalność w kwietniu 1975 roku dzięki twórczej pasji, determinacji i fachowej wiedzy jej założycieli.

Od tego czasu stale prowadzi intensywne badania i dba o spójność swoich projektów, kierując się zamiłowaniem do muzyki oraz jasną wizją jej wiernego odtwarzania w warunkach domowych.

Rozwój

W 1980 roku firma Chario zaczęła zaznaczać swoją obecność na arenie międzynarodowej — początkowo na rynku azjatyckim, na którym bardzo szybko odniosła znaczący sukces. Zasadniczą rolę w rozwoju działalności firmy odegrały również rynki Europy Północnej i Środkowej oraz rynek włoski. Dzięki ekspansji na nowe rynki zyskaliśmy możliwość inwestowania w coraz to nowe projekty i rozwijania działalności przy zachowaniu rzemieślniczego charakteru produkcji.

Dziedzictwo i tradycja jako fundament przyszłego rozwoju

Nasze produkty wykonujemy z ogromną dbałością o szczegóły. Poszczególne elementy projektujemy samodzielnie z zachowaniem najwyższych standardów, z których słynie marka Chario. Fachowa wiedza i przygotowanie techniczne oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantują niezawodność na lata.

RZEMIOSŁO FIRMY CHARIO

SZACUNEK DLA NATURY

Produkty marki Chario zaskakują nieszablonowym połączeniem klasycznego wzornictwa z nowoczesnymi technologiami będącymi owocem ponad 40 lat badań w dziedzinie akustyki i psychoakustyki.  Firma pozostaje wierna wartościom, które od zawsze wyróżniają ją na tle konkurencji.

3-1920w.png
1-1920w.png
2-1920w.png

WIZJA PRZYSZŁOŚCI

Produkty marki Chario zaskakują nieszablonowym połączeniem klasycznego wzornictwa z nowoczesnymi technologiami będącymi owocem ponad 40 lat badań w dziedzinie akustyki i psychoakustyki.  Firma pozostaje wierna wartościom, które od zawsze wyróżniają ją na tle konkurencji.

chario_o-marce_04.jpg
N–01
Elektroakustyka i elektrodynamika

Nasze projekty konsekwentnie służą realizacji podstawowego celu, jakim jest tworzenie zestawów głośnikowych odtwarzających dźwięk w naturalny sposób, bez narzucania swojego charakteru.

N–02
Szacunek dla oryginalnego materiału muzycznego

Ważne jest, aby uczucia, emocje, brzmienie i inne elementy składające się na odtwarzany utwór były przekazywane słuchaczowi w taki sam sposób i z taką samą intensywnością, z jaką zostały zarejestrowane przez kompozytora lub wykonawcę w trakcie nagrywania płyty czy występu na żywo.

N–03
Psychoakustyka i akustyka otoczenia

Dysponujemy własnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym, dzięki czemu możemy korzystać we wszystkich naszych projektach z wyników samodzielnie prowadzonych badań w dziedzinie akustyki. Analizujemy zjawiska i zmiany zachodzące od momentu zarejestrowania nagrania do momentu jego odtworzenia i staramy się je lepiej zrozumieć. Dzięki temu możemy prawidłowo ocenić, jakie rozwiązania pomogą nam w dalszym wprowadzaniu w życie naszej filozofii dźwięku.

N–04
Projekty podporządkowane zasadom akustyki

Na podstawie wyników badań tworzymy kompletny projekt elektroakustyczny zapewniający uzyskanie optymalnych parametrów i dobieramy najwyższej jakości materiały — bez żadnych kompromisów.

chario_o-marce_06.jpg

NASZE DREWNO

Produkcję obudów kolumn Chario zaczynamy od właściwego doboru drewna. Nasze surowce pochodzą wyłącznie z Włoch — pozyskujemy je z licznych upraw orzecha znajdujących się w północno-wschodniej części kraju.​

 

Po wybraniu partii drewna o optymalnej grubości i wieku przystępujemy do cięcia go na deski, które są łatwiejsze w dalszej obróbce.

 

​Uzyskane w ten sposób deski suszymy naturalnie przez co najmniej sześć miesięcy, z czego przez pierwsze trzy na świeżym powietrzu. Wilgotność drewna mierzymy co dwa tygodnie — aż do uzyskania prawidłowego poziomu wilgotności wewnętrznej. Jest to konieczne, jeśli chcemy uniknąć odkształceń po zakończeniu obróbki.​

 

Na tym etapie procesu zasadnicze znaczenie mają warunki klimatyczne: zbyt duża lub zbyt mała wilgotność powietrza, opady deszczu lub śniegu oraz upały są istotnymi czynnikami decydującymi o ewentualnym wydłużeniu lub skróceniu procesu sezonowania drewna.

 

​Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wilgotności wewnętrznej drewno jest cięte na klepki z zachowaniem pierwotnego układu słojów. Klepki są następnie łączone specjalną metodą, która zapewnia stabilność i trwałość konstrukcji.​

 

Minimalny wiek wycinanych drzew wynosi 20 lat. Pozwala to uzyskać drewno dojrzałe, nadające się do obróbki, a jednocześnie zadbać o zrównoważony ekologicznie rozwój lasu, ponieważ w tym czasie wyrastają i dojrzewają nowe drzewa zasadzone w miejscu wcześniejszej wycinki.​

 

Możemy więc z dumą stwierdzić, że proces produkcji oferowanych dzisiaj kolumn głośnikowych marki Chario, którego elementem jest wzrost drzewa, rozpoczął się 20 lat temu.

PONADCZASOWA JAKOŚĆ PRODUKCJI

Wszystkie elementy — od głośników po stolarkę — są starannie dobierane tak, aby w 100% spełnić założenia pierwotnego projektu. Zestawy głośnikowe marki Chario są niezmiennie projektowane i wykonywane z myślą o melomanach, którzy szukają sprzętu wiernie odtwarzającego muzykę bez narzucania jej własnego charakteru. Każda kolumna Chario ma swój niepowtarzalny styl, który przekłada się na konkretne doznania dźwiękowe.

chario_o-marce_05.jpg
bottom of page