top of page
chario_logo_constellation_03.png
constellation_2024_banner_01.png

SERIA CONSTELLATION MKII

Constellation to najdłużej produkowana seria kolumn głośnikowych marki Chario, zaprezentowana po raz pierwszy w 1998 roku. Od tamtego czasu ciepłe, a przy tym rozdzielcze brzmienie głośników z tej serii cieszy się niezmiennym powodzeniem wśród odbiorców.


Obecnie tę kultową serię produktów reprezentują modele w wersji Mk2, które kontynuują tradycję znakomitego dźwięku przekazywanego bez własnej interpretacji, oddającego emocje występu na żywo i skupiającego się na tym, co najważniejsze — na muzyce.


Wszystkie kolumny są wykonywane z litego drewna orzechowego w postaci łączonych klepek o grubości 20–45 mm, co jest najlepszym sposobem na uzyskanie sztywności całej konstrukcji.


Połączenie klasycznego włoskiego wzornictwa z wieloletnim doświadczeniem firmy Chario oraz naturalnego charakteru z nienaganną estetyką sprawiają, że Constellation Mk2 jest idealnym rozwiązaniem dla prawdziwych melomanów.

constellation_02.jpg

KOMPLEKSOWY PROJEKT ŁĄCZĄCY ESTETYKĘ Z ZAAWANSOWANĄ FUNKCJONALNOŚCIĄ

Większość pomieszczeń odsłuchowych pełni również funkcję mieszkalną, a tym samym wymaga zachowania równowagi między dobrymi warunkami akustycznymi a estetyką wnętrza.  Wzięliśmy to pod uwagę przy tworzeniu serii Constellation Mk2 i zaprojektowaliśmy nasze kolumny tak, aby radziły sobie z typowymi problemami akustycznymi występującymi w większości mieszkań. Wszystkie modele z tej serii doskonale sprawdzają się w nieoptymalnych warunkach akustycznych, w których występuje zbyt wiele lub zbyt mało powierzchni odbijających lub pochłaniających fale dźwiękowe.


Zastosowane rozwiązania zapewniają dużą kierunkowość emisji dźwięku, co przekłada się na radykalne ograniczenie zjawisk powodujących zmęczenie słuchacza — typowych dla pomieszczeń niezaadaptowanych akustycznie. Między innymi dlatego kolumny głośnikowe z rodziny Constellation Mk2 gwarantują przyjemne wrażenia odsłuchowe.


Głośnik wysokotonowy znajduje się na wysokości uszu siedzącego słuchacza, co przekłada się na lepszy odbiór wysokich częstotliwości.

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DREWNO

Stosujemy całkowicie naturalne materiały wykończeniowe, w tym nietoksyczne lakiery na bazie wody, a cały proces produkcji jest w pełni zrównoważony ekologicznie. Korzystamy wyłącznie z materiałów pochodzących z Włoch, a dzięki zachowaniu dużej staranności na etapie sezonowania, obróbki, montażu końcowego i wykończenia tworzymy obudowy cechujące się wyjątkową sztywnością i niezwykłą elegancją.


Sam proces sezonowania drewna trwa sześć miesięcy, a o utrzymanie znakomitej jakości dba sześć różnych działów produkcyjnych.


Całość uzupełniają głośniki wykonane z wykorzystaniem autorskich technologii i rozmieszczone zgodnie z autorskim projektem. Wszystkie zestawy głośnikowe marki Chario są montowane ręcznie w naszych zakładach produkcyjnych we Włoszech.

cygnus_04.jpg

Wszystkie modele z serii

chario_logo_constellation_03.png

Jesteś zainteresowany kolumnami Chario?

Sprawdź gdzie zlokalizowane są autoryzowane punkty sprzedaży i umów się na odsłuch.

chario_001.jpg
bottom of page