top of page
chario_logo_aviator_03.png

SERIA AVIATOR

Seria Aviator łączy inspirację historią XX-wiecznego lotnictwa wojskowego i cywilnego z tradycyjnymi technikami obróbki litego drewna, z których słynie marka Chario.


Poszczególne modele z serii Aviator upamiętniają sławnych lotników lub wiążą się w inny sposób z tematyką lotniczą. Wszystkie kolumny są wykonywane z litego drewna orzechowego w postaci łączonych klepek o grubości 20–45 mm, co jest najlepszym sposobem na uzyskanie sztywności całej konstrukcji.


Koncepcja wzornicza i funkcjonalna serii Aviator powstała w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania melomanów na całym świecie. Stworzyliśmy kolumny głośnikowe, które idealnie łączą estetykę ze znakomitymi parametrami technicznymi, aby dostarczyć słuchaczom niezapomnianych wrażeń muzycznych.

KOMPLEKSOWY PROJEKT ŁĄCZĄCY ESTETYKĘ Z ZAAWANSOWANĄ FUNKCJONALNOŚCIĄ

Większość pomieszczeń odsłuchowych pełni również funkcję mieszkalną, a tym samym wymaga zachowania równowagi między dobrymi warunkami akustycznymi a estetyką wnętrza.  Wzięliśmy to pod uwagę przy tworzeniu serii Aviator i zaprojektowaliśmy nasze kolumny tak, aby radziły sobie z typowymi problemami akustycznymi występującymi w większości mieszkań. Wszystkie modele z tej serii doskonale sprawdzają się w nieoptymalnych warunkach akustycznych, w których występuje zbyt wiele lub zbyt mało powierzchni odbijających lub pochłaniających fale dźwiękowe.


Zastosowane rozwiązania zapewniają dużą kierunkowość emisji dźwięku, co przekłada się na radykalne ograniczenie zjawisk powodujących zmęczenie słuchacza — typowych dla pomieszczeń niezaadaptowanych akustycznie. Między innymi dlatego kolumny głośnikowe z rodziny Aviator gwarantują przyjemne wrażenia odsłuchowe. Zastosowanie odwróconego układu głośników w pionie wynika z prowadzonych przez nas badań w dziedzinie psychoakustyki, podobnie jak umieszczenie głośnika wysokotonowego w ściśle określonej odległości od podłogi w celu uzyskania pełnej kontroli nad charakterystyką odtwarzania w tym paśmie częstotliwości.


Głośnik wysokotonowy znajduje się na wysokości uszu siedzącego słuchacza, co przekłada się na lepszy odbiór wysokich częstotliwości.

aviator_01.jpg

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI DREWNO

Zgodnie z tradycją naszej firmy wszystkie modele są wykonywane z litego drewna orzechowego o grubości 20–45 mm.

Stosujemy całkowicie naturalne materiały wykończeniowe, w tym nietoksyczne lakiery na bazie wody, a cały proces produkcji jest w pełni zrównoważony ekologicznie. Korzystamy wyłącznie z materiałów pochodzących z Włoch, a dzięki zachowaniu dużej staranności na etapie sezonowania, obróbki, montażu końcowego i wykończenia tworzymy obudowy cechujące się wyjątkową sztywnością i niezwykłą elegancją.


Sam proces sezonowania drewna trwa sześć miesięcy, a o utrzymanie znakomitej jakości dba sześć różnych działów produkcyjnych.


Całość uzupełniają głośniki wykonane z wykorzystaniem autorskich technologii i rozmieszczone zgodnie z autorskim projektem. Wszystkie zestawy głośnikowe marki Chario są montowane ręcznie w naszych zakładach produkcyjnych we Włoszech.
 

Wszystkie modele z serii

chario_logo_aviator_03.png

Jesteś zainteresowany kolumnami Chario?

Sprawdź gdzie zlokalizowane są autoryzowane punkty sprzedaży i umów się na odsłuch.

chario_001.jpg
bottom of page