top of page
chario_logo_aviator_03.png

AMELIA

amelia_005.jpg

Trójdrożna kolumna podłogowa


Dzięki charakterystycznej, nieszablonowej formie oraz emocjonującemu, wciągającemu brzmieniu Amelia pozwala na nowo odkryć przyjemność słuchania muzyki. Smukła, a zarazem emanująca siłą sylwetka kolumny nawiązuje do postaci kobiety, która była dla nas inspiracją przy jej konstruowaniu.


Amelia oferuje najbardziej przezroczysty przekaz ze wszystkich modeli z serii Aviator: wspaniały, otwarty dźwięk uzyskany między innymi dzięki solidnej konstrukcji obudowy, która zapewnia stabilną platformę dla przetworników.


Na szczególną uwagę zasługuje znakomite odwzorowanie głosów i instrumentów akustycznych, które przekłada się na niezwykle naturalną i realistyczną prezentację.


Dzięki wszystkim tym cechom powstała bardzo muzykalna kolumna głośnikowa o niezwykłej sylwetce, która potrafi oczarować zarówno oczy, jak i uszy.

amelia_001.jpg

Zastosowanie głośnika skierowanego w dół


Technologia NRS pozwala wykorzystać odbicia, które powstają dzięki umieszczeniu membrany głośnika w niewielkiej odległości od podłoża, w celu zwiększenia efektywności sekcji subniskotonowej. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie dwukrotnie większego ciśnienia akustycznego (wzmocnienie o 3 dB) przy takich samych zniekształceniach. W przypadku modelu Amelia technologię tę zastosowano przede wszystkim po to, aby stworzyć zestaw głośnikowy potrafiący odtworzyć spektakl muzyczny w spójny, wiarygodny i angażujący sposób. Spójność oznacza, że kolumna nie powinna w żaden sposób „interpretować” docierającego do niej sygnału wejściowego. Jej zadanie jest znacznie trudniejsze: musi jak najwierniej, jak najbardziej naturalnie i bez podbarwień odtworzyć źródłowy materiał muzyczny. Wiarygodność oznacza, że wszystkie elementy składające się na zarejestrowane nagranie — takie jak głębia i szerokość sceny czy rozmieszczenie w niej poszczególnych instrumentów — powinny zostać oddane w zrównoważony sposób, zgodnie z charakterem pierwotnego wydarzenia muzycznego. Angażujące brzmienie oznacza, że kolumna głośnikowa musi dysponować wystarczającym zakresem dynamiki, aby odtworzyć dane wydarzenie z zachowaniem wszystkich niuansów, które muzycy chcieli przekazać podczas swojego występu.

amelia_004.jpg

Dbałość o detale i prostota


Dzięki odpowiedniemu doborowi zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych materiałów Amelia z łatwością dostosowuje się do każdych warunków — zarówno z perspektywy estetycznej za sprawą starannego wykończenia i eleganckiej sylwetki, jak i z punktu widzenia dźwięku za sprawą znakomitej jakości odtwarzania muzyki.


Koncepcja stonowanej elegancji przekłada się także na brzmienie, ponieważ Amelia wiernie przekazuje materiał muzyczny bez narzucania mu własnego charakteru.


Kształtna obudowa skrywa ogromny potencjał — znacznie większy, niż mogłyby sugerować fizyczne rozmiary kolumny. Amelia i inne modele z serii Aviator są wykonane z litego drewna orzechowego pochodzącego z Włoch.

amelia_003.jpg

Dane techniczne

Wspomaganie reprodukcji niskich częstotliwości

Układ NRS i tunel rezonansowy

Konfiguracja

Trójdrożna kolumna podłogowa z odwróconym układem głośników

Przetworniki

1 głośnik wysokotonowy o średnicy 38 mm z falowodem (T38 Wave Guide)

1 głośnik średniotonowy o średnicy 130 mm z membraną z pianki Rohacell® i układem magnesów NdFeB

2 głośniki niskotonowe o średnicy 130 mm z membraną z pianki Rohacell® i układem magnesów NdFeB

Skuteczność

90 dB (2,83 Vrms / 1 m), szum różowy bez korelacji kanałów L/P w pomieszczeniu odsłuchowym zgodnym z normą ITU-R BS 1116-1

Dolna częstotliwość graniczna

48 Hz przy -3 dB (C4 WETS)

Częstotliwość podziału zwrotnicy

200–1345 Hz (filtr 4. rzędu)

Impedancja znamionowa

Moduł impedancji 4 Ω (min. 2,8 Ω), argument ±36°

 

Obudowa i wymiary

Obudowa

Wykonana z litego drewna orzechowego i płyty HDF

Wymiary i masa

1610 × 400 × 580 mm (wys. × szer. × dł.), 100 kg

 

Warunki akustyczne i wzmacniacz

Ustawienie kolumn

Skierowane do środka, prosto na słuchacza

Zalecane położenie ucha słuchacza

Na wysokości głośnika średniotonowego

Odległość odsłuchu

Optymalna odległość od słuchacza > 3 m

Układ pomieszczenia odsłuchowego

Zalecane ułożenie dywanu lub wykładziny przed kolumnami

Odległość od ścian bocznych i tylnej

Co najmniej 1 m (od przedniej ścianki kolumny)

Sugerowany wzmacniacz

Maksymalna moc ciągła 150 W przy 4 Ω

amelia_002.jpg

Wszystkie modele z serii

chario_logo_aviator_03.png

Jesteś zainteresowany kolumnami Chario?

Sprawdź gdzie zlokalizowane są autoryzowane punkty sprzedaży i umów się na odsłuch.

chario_001.jpg
bottom of page