top of page
chario_logo_aviator_03.png

GHIBLI

ghibli_004.jpg

Dwudrożna kolumna podstawkowa

DŹWIĘK WIERNY ORYGINAŁOWI

Niewielka obudowa harmonijnie łączy proste linie z zaokrągleniami w duchu klasycznego włoskiego wzornictwa, a zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają uzyskać optymalną scenę dźwiękową, wierność reprodukcji i muzykalność. Kolumna podstawkowa Ghibli została zaprojektowana z myślą o dostarczeniu znakomitych wrażeń odsłuchowych nawet w warunkach domowych. Pomimo niewielkich rozmiarów cechuje się parametrami, których nie powstydziłyby się dużo większe zestawy głośnikowe zaliczane do wyższych kategorii cenowych. Oferuje najwyższej klasy dźwięk z szeroką i głęboką sceną oraz ujmującą wiernością przekazu, która poruszy nawet największych sceptyków wątpiących w możliwości tak małego zestawu głośnikowego.

ghibli_001.jpg

Idealnie zestrojony mechanizm
KOMPLEKSOWY PROJEKT ŁĄCZĄCY ESTETYKĘ Z ZAAWANSOWANĄ FUNKCJONALNOŚCIĄ


Kluczowym elementem konstrukcji kolumny jest tunel rezonansowy, którym płynie powietrze wypychane pod dużym ciśnieniem. Można go porównać do przewodów hydraulicznych, którymi tłoczona jest woda: w miarę spadku ciśnienia strumień traci energię i prędkość. Oznacza to, że w tunelu bas-refleksu musi zostać zapewnione optymalne ciśnienie powietrza, które pozwoli utrzymać stałą siłę fali akustycznej, a jednocześnie zapobiec powstawaniu słyszalnego hałasu przy prędkościach przepływu powietrza przekraczających 130 km/h. Drugim zasadniczym elementem jest głośnik wysokotonowy z miękką kopułką o średnicy 38 mm, niewymagający stosowania ferrofluidu w szczelinie powietrznej i wyposażony w falowód. Pozwala on uzyskać dźwięk, który jest zarazem precyzyjny i delikatny, naturalny i rozdzielczy. Najważniejsze jest jednak utrzymanie czystości wysokich tonów pomimo wysokiego ciśnienia akustycznego i bardzo niskiej częstotliwości podziału, którą przyjęto, aby uzyskać większą spójność tonalną między obydwoma przetwornikami.

Istota muzycznych doznań


W słuchaniu muzyki chodzi przede wszystkim o przyjemność i dobrą zabawę. Zrównoważone i naturalne brzmienie pozwala zatopić się w muzyce, która otula słuchacza rytmem i całkowicie ogarnia jego ciało oraz umysł. Ghibli to kolumny naprawdę kompletne, potrafiące budować scenę dźwiękową na poziomie nieustępującym znacznie większym i droższym konkurentom. W połączeniu z odpowiednim wzmacniaczem dosłownie znikają z pokoju odsłuchowego.


Ghibli to klasyczna kolumna marki Chario, oferująca brzmienie, które można opisać jako ciepłe i jasne — jednym słowem: realistyczne.
 

ghibli_002.jpg

Dane techniczne

Wspomaganie reprodukcji niskich częstotliwości

Układ NRS i tunel rezonansowy

Konfiguracja

Dwudrożna kolumna podstawkowa z odwróconym układem głośników

Przetworniki

1 głośnik wysokotonowy o średnicy 38 mm z falowodem (T38 Wave Guide)

1 głośnik niskotonowy o średnicy 130 mm z membraną z pianki Rohacell® i układem magnesów NdFeB

Skuteczność

87 dB (2,83 Vrms / 1 m), szum różowy bez korelacji kanałów L/P w pomieszczeniu odsłuchowym zgodnym z normą ITU-R BS 1116-1

Dolna częstotliwość graniczna

60 Hz przy -3 dB (C4 WETS)

Częstotliwość podziału zwrotnicy

1270 Hz (filtr 4. rzędu)

Impedancja znamionowa

Moduł impedancji 8 Ω (min. 6,2 Ω), argument ±36° (20 Hz–20 kHz)

Obudowa i wymiary

Obudowa

Wykonana z litego drewna orzechowego i płyty HDF

Wymiary i masa

------- 

 

Warunki akustyczne i wzmacniacz

Ustawienie kolumn

Skierowane do środka, prosto na słuchacza

Zalecane położenie ucha słuchacza

Na wysokości głośnika niskotonowego

ghibli_003.jpg

Wszystkie modele z serii

chario_logo_aviator_03.png

Jesteś zainteresowany kolumnami Chario?

Sprawdź gdzie zlokalizowane są autoryzowane punkty sprzedaży i umów się na odsłuch.

chario_001.jpg
bottom of page