top of page
chario_logo_aviator_03.png

CIELO

cielo_002.jpg

Trójdrożna kolumna podłogowa


Cielo to kolumna głośnikowa, która samą swoją obecnością stwarza wrażenie ogromnej mocy. Jej piękno tkwi nie tylko w eleganckich płytach bocznych z litego drewna, ale także w niezwykłej jakości dźwięku, jaką potrafi osiągnąć.


Pełne i przejrzyste odwzorowanie złożonej struktury utworów muzycznych w warstwie niskich częstotliwości wprowadza ludzkie zmysły w stan wyciszenia i relaksu. Odpowiednio zaprojektowane kolumny pozwalają uzyskać pełny wgląd w treść nagrania, a jednocześnie uniknąć zmęczenia nawet podczas długotrwałych odsłuchów.


Scena dźwiękowa imponuje rozmachem i głębią, a wierne i precyzyjne odwzorowanie nawet najdrobniejszych szczegółów nagrania stwarza iluzję uczestniczenia w zarejestrowanym koncercie.

cielo_001.jpg

Najważniejsze elementy


Aby uzyskać pełny i neutralny dźwięk, zastosowaliśmy głośnik wysokotonowy T38, który zapewnia optymalną jakość odtwarzania bez jakichkolwiek podbarwień, a także głośnik niskotonowy o średnicy 165 mm na tylnej ściance obudowy. Nasza konstrukcja znakomicie sprawdza się nawet w zwykłych pomieszczeniach mieszkalnych, które nie zostały zaadaptowane akustycznie lub w których adaptacja ma jedynie charakter minimalny. Dzięki solidnej, a zarazem eleganckiej budowie zestaw głośnikowy Cielo idealnie wpasowuje się w stylistykę każdego pomieszczenia. Jego brzmienie jest bogate w szczegóły i imponuje rozciągnięciem w niskich rejestrach oraz dużą dynamiką.


Podobnie jak pozostałe projekty firmy Chario, model Cielo jest owocem szeroko zakrojonych prac badawczych. Podstawową dziedziną badań jest oczywiście elektroakustyka, dzięki której możemy odpowiednio dobierać elementy pod kątem ich rzeczywistego działania oraz zachowania najważniejszych parametrów elektroakustycznych. Kolejną ważną dziedziną jest psychoakustyka, która pozwala zrozumieć, jak ludzki mózg i zmysły (słuch, wzrok itd.) postrzegają i dekodują poszczególne aspekty odtwarzanego dźwięku.

cielo_005.jpg

Analiza środowiska akustycznego pozwala nam zrozumieć, na ile warunki otoczenia mogą zmieniać charakter odtwarzanego dźwięku oraz w jaki sposób energia jest przekazywana do pomieszczenia odsłuchowego i dociera do słuchacza.


Dzięki umiejętnemu połączeniu wyników badań w tych dziedzinach udało się uzyskać brzmienie o charakterze dopasowanym do specyfiki najważniejszego elementu toru akustycznego: ludzkiego ucha.

cielo_003.jpg

Produkcja we Włoszech


Wszystkie materiały, elementy wykończeniowe i zwrotnice są produkowane w naszych zakładach we Włoszech, a obudowy powstają w naszej własnej stolarni. Cały proces jest realizowany ręcznie. Obudowy poszczególnych modeli są integralnym elementem odpowiednich projektów akustycznych

cielo_004.jpg

Dane techniczne

Wspomaganie reprodukcji niskich częstotliwości

Układ NRS i tunel rezonansowy

Konfiguracja

Trójdrożna kolumna podłogowa z odwróconym układem głośników

Przetworniki

1 głośnik wysokotonowy o średnicy 38 mm z falowodem (T38 Wave Guide)

1 głośnik średniotonowy o średnicy 165 mm z membraną z pianki Rohacell® i układem magnesów NdFeB

2 głośniki niskotonowe o średnicy 165 mm z membraną z pianki Rohacell® i układem magnesów NdFeB

Skuteczność

92 dB (2,83 Vrms / 1 m), szum różowy bez korelacji kanałów L/P w pomieszczeniu odsłuchowym zgodnym z normą ITU-R BS 1116-1

Dolna częstotliwość graniczna

40 Hz przy -3 dB (C4 WETS)

Częstotliwość podziału zwrotnicy

200–1235 Hz (filtr 4. rzędu)

Impedancja znamionowa

Moduł impedancji 4 Ω (min. 3,6 Ω), argument ±36°

 

Obudowa i wymiary

Obudowa

Wykonana z litego drewna orzechowego i płyty HDF

Wymiary i masa

1610 × 400 × 580 mm (wys. × szer. × dł.), 100 kg

 

Warunki akustyczne i wzmacniacz

Ustawienie kolumn

Skierowane do środka, prosto na słuchacza

Zalecane położenie ucha słuchacza

Na wysokości głośnika średniotonowego

Odległość odsłuchu

Optymalna odległość od słuchacza > 3,5 m

Układ pomieszczenia odsłuchowego

Zalecane ułożenie dywanu lub wykładziny przed kolumnami

Odległość od ścian bocznych i tylnej

Co najmniej 1 m (od przedniej ścianki kolumny)

Sugerowany wzmacniacz

Maksymalna moc ciągła 180 W przy 4 Ω

cielo_006.jpg

Wszystkie modele z serii

chario_logo_aviator_03.png

Jesteś zainteresowany kolumnami Chario?

Sprawdź gdzie zlokalizowane są autoryzowane punkty sprzedaży i umów się na odsłuch.

chario_001.jpg
bottom of page