top of page
chario_logo_academy_03.png

SERENDIPITY

serendipity_002.jpg

Pięciodrożna kolumna podłogowa (2 moduły)

ARCYDZIEŁO KLASY HI-END

Flagowy model z serii Academy jest zwieńczeniem szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez firmę Chario Loudspeakers od momentu jej założenia w 1975 roku.

Wykorzystano w nim cały szereg koncepcji, rozwiązań konstrukcyjnych i technologii, które przyniosły firmie światową renomę, takich jak:

 • NRS 2π sr

 • Hyper-Exponential Hourglass

 • Reversed Vertical Array

 • Silversoft

 • Rohacell®

 • Full Apex™

 • Poly-Ring

 • Magnesy neodymowe

 • Overlapping Points

 • WMT™

 • SoundCap®

serendipity_007.jpg

Ukryte szczegóły


Pozyskiwany w ekologiczny sposób materiał kompozytowy ma strukturę izotropową, co oznacza, że rozprasza energię we wszystkich kierunkach z uwagi na swobodny układ włókien.


Pozyskiwany w ekologiczny sposób materiał kompozytowy ma strukturę izotropową, co oznacza, że rozprasza energię we wszystkich kierunkach z uwagi na swobodny układ włókien. Z kolei lite drewno w postaci klepek łączonych na „jaskółczy ogon” jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o uzyskanie sztywności konstrukcji. Prostopadłe połączenie elementów wykonanych z obu typów materiałów pozwala wykorzystać najlepsze cechy naturalnego drewna i płyt HDF. Struktura wewnętrzna modelu Serendipity ma za zadanie tłumić drgania mechaniczne wywoływane przez głośniki niskotonowe i zatrzymywać je wewnątrz obudowy. Na zdjęciu przedstawiono elementy konstrukcyjne, tunel bas-refleksu oraz strukturę mieszczącą dwa głośniki subniskotonowe o średnicy 320 mm w autorskiej konfiguracji izobarycznej NRS.

serendipity_006.jpg

Drewno orzechowe


Orzech czarny to średniej wielkości drzewo dorastające do 30 metrów wysokości, charakteryzujące się prostym pniem i głęboko bruzdowaną korą. Jego liście są naprzeciwległe, złożone z 15–23 lancetowatych listków o piłkowanych krawędziach i długości 6–12 cm, jasnozielone po obu stronach.


Kwiaty orzecha czarnego są rozdzielnopłciowe, a jego owoce mają postać kulistych pestkowców rosnących pojedynczo lub w parach. Pod ich pomarszczoną okrywą znajduje się czarnobrązowa, silnie zdrewniała i bruzdowana łupina zawierająca owoc o charakterystycznym, wyrazistym smaku.


Po poddaniu procesowi parowania drewno orzechowe wykazuje dużą stabilność i średnią twardość oraz dużą trwałość twardzieli (chociaż słabą w przypadku bielu). Bardzo dobrze poddaje się obróbce i jest bezwonne.

serendipity_004.jpg

Dane techniczne

Wspomaganie reprodukcji niskich częstotliwości

Układ izobaryczny NRS 2π sr i tunel rezonansowy

Geometria tunelu

Dwuwymiarowy profil o przekroju klepsydry (Hyper-Exponential Hourglass)

Konfiguracja

Pięciodrożna kolumna podłogowa z odwróconym układem głośników

Przetworniki

1 głośnik wysokotonowy o średnicy 32 mm z kopułką Silversoft™ i magnesem NdFeB

1 głośnik średniotonowy o średnicy 130 mm z membraną z pianki Rohacell® i układem magnesów NdFeB w konfiguracji pierścieniowej Poly-Ring

1 głośnik niskotonowy o średnicy 130 mm z membraną z pianki Rohacell® typu Full-Apex™ i układem magnesów NdFeB w konfiguracji pierścieniowej Poly-Ring

1 głośnik niskotonowy o średnicy 170 mm z membraną z pianki Rohacell® typu Full-Apex™ i układem magnesów NdFeB w konfiguracji pierścieniowej Poly-Ring

2 głośniki subniskotonowe o średnicy 320 mm z membraną z włókien naturalnych i magnesami ferrytowymi w konfiguracji 2 Waves Surround

Skuteczność

93 dB (2,83 Vrms / 1 m), szum różowy bez korelacji kanałów L/P w pomieszczeniu odsłuchowym zgodnym z normą IEC 268-1

Dolna częstotliwość graniczna

23 Hz przy -3 dB (C4 WETS)

Overlapping Points

240/500/1250/1850 Hz (patrz wykres)

Impedancja znamionowa

Moduł impedancji 4 Ω (min. 3,0), argument ±36°

 

Obudowa

Wykonana z litego drewna orzechowego i płyty HDF. Konstrukcja składa się z dwóch modułów: moduł dolny zawiera dwa głośniki subniskotonowe, a moduł górny — dwa głośniki niskotonowe, jeden głośnik średniotonowy i jeden głośnik wysokotonowy. Moduły są rozdzielone czterema specjalnie zaprojektowanymi, elastomerowymi elementami dystansowymi, które tłumią przenoszenie drgań poprzez rozpraszanie energii mechanicznej.

Wymiary i masa

1610 × 400 × 580 mm (wys. × szer. × dł.), 100 kg

 

Warunki akustyczne i wzmacniacz

Ustawienie kolumn

Skierowane do środka, prosto na słuchacza

Odległość odsłuchu

Optymalna odległość od słuchacza > 3,5 m

Układ pomieszczenia odsłuchowego

Zalecane ułożenie dywanu lub wykładziny przed kolumnami

Odległość od ścian bocznych i tylnej

Co najmniej 1 m (od przedniej ścianki kolumny)

Sugerowany wzmacniacz

Konfiguracja standardowa: maksymalna moc ciągła 400 W przy 4 Ω

Konfiguracja bi-amping: maksymalna moc ciągła 200 W przy 4 Ω

serendipity_003.jpg

Wszystkie modele z serii

chario_logo_academy_03.png

Jesteś zainteresowany kolumnami Chario?

Sprawdź gdzie zlokalizowane są autoryzowane punkty sprzedaży i umów się na odsłuch.

chario_001.jpg
bottom of page